I Lidzbarski Bieg Przełajowy

23 październik 2012

W dniu 21.10.2012 odbył się pierwszy lidzbarski bieg przełajowy,którego organizatorem byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim oraz LUKS Warmia Lidzbark Warm.Liczba uczestników i miłośników biegania przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów,oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.W sześciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn wystartowało w sumie 228 zawodników.Najliczniejszą grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy rocznika 2002-2000,gdzie w sumie wystartowało 72 biegaczy.Oprócz licznej reprezentacji zawodników z Lidzbarka Warm. i okolic w zawodach wzięli udział także biegacze m.in ze Starogardu Gdańskiego,Ornety,Bartoszyc,Działdowa,Gołdapi,Olsztyna,Gdańska,Morąga,Pasłęka,Dywit,Mrągowa i Woźnicy.
W poszczególnych grupach wiekowych czołowe miejsca zajęli:
1. Rocznik 2003-2006(300m)
A.Dziewczęta
  - 1m-Justyna Rumińska- GUKS Dywity czas: 54.10
- 2m- Antonia Dyrda- SP-3 Lidzbark Warm.
- 3m- Oliwia Jankowska- LA OSiR Gołdap
B. Chłopcy
  - 1m-Kacper Taudul- LA OSiR Gołdap  czas: 54.24 
- 2m- Dominik Bakun- UKS Atos Woźnice
- 3m- Kuba Piszczek- LA OSiR Gołdap
2. Rocznik 2002-2000(600m)
A.Dziewczęta
  - 1m- Karolina Greber- ZS-1 Bartoszyce  czas: 2.23.34
- 2m- Oliwia Połujańska- SP-7 Bartoszyce
- 3m- Weronika Dziadkowska- LA OSiR Gołdap
B.Chłopcy
  - 1m- Szymon Szymonowicz  czas: 2.15.04 
- 2m- Marek Fredo- Bartoszyce
- 3m- Hubert Obuchowicz- GUKS Dywity
3. Rocznik 1997-1999(ok.1500m)
A. Dziewczęta
  - 1m- Klaudia Owczarek- Galiny  czas: 5.57.02
- 2m- Zofia Tercjak- UKS Atos Woźnica
- 3m- Małgorzata Tercjak-UKS Atos Woźnice
B. Chłopcy
  - 1m- Mateusz Wielgus- LA OSiR Gołdap  czas: 5.10.90 
- 2m- Cezary Mateusiak- Bartoszyce
- 3m- Dawid Skoczylas- Bartoszyce
4. Rocznik 1993-1996(ok.2200m)
A.Kobiety
- 1m- Patrycja Mulkityn- UKS Działdowo
- 2m- Żaneta Staniszewska- UKS Działdowo
B. Mężczyźni
  - 1m- Łukasz Złotucha- Górowo Ił.  czas: 7.34.94
- 2m- Mateusz Kaczmarski- Olsztynek
- 3m- Remigiusz Skrzecz- Bartoszyce
5.Rocznik 1992-1972(ok.4500m)
A.Kobiety
  - 1m- Martyna Konarzewska- UKS Działdowo  czas: 17.10.67
- 2m- Monika Sawicz- Lidzbark Warminski
- 3m- Marta Łukian-Lidzbark Warmiński
B. Mężczyźni
  - 1m- Dawid Worobiec- Górowo Ił.  czas: 15.08.63
- 2m- Zbigniew Rogowski- Bisztynek
- 3m- Kamil Chodorowicz- Morąg
6. Rocznik 1971 i starsi
A. Kobiety
  - 1m- Izabela Bryła- Bartoszyce czas: 19.50.46
- 2m- Lidia Długosz- Klub Biegacza Mrągowo
- 3m- Wiesława Pasławska
B. Mężczyźni
  - 1m- Marek Długosz- Klub Biegacza Mrągowo  czas: 12.46.98
- 2m- Artur Bryła- 20 Brygada Zmechanizowana z Bartoszyc
- 3m- Piotr Matejko- Orneta

Za zajęcie czołowych miejsc zawodników uhonorowano dyplomami i medalami pamiątkowymi.Natomiast zwycięzcy poszczególnych biegów dodatkowo brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowch(m.in TV,wieża stereo,radiomagnetofon) ufundownych przez firmy TELECOLOR z Mławy, P.H.U " ARTAN" A.Borowicz z Lidzbarka Warm,WESTFALIA z Lidzbarka Warm oraz firma ochrony KONSALNET z Warszawy.Główną nagrodę tj. 24 calowy telewizor LED AKAI wylosowała Karolina GREBER , zwyciężczyni biegu na 600m. Szczególne podziękowania należą się dyrektorom szkół oraz wolontariuszom, a także lidzbarskim joanitom. Bez waszego wsparcia impreza nie zostałaby tak dobrze przygotowana. Kolejny bieg już za rok, na który już teraz zapraszają Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim oraz LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

 

 

Szczegółowe wyniki

Pliki
 Nowy Dokument programu Microsoft Office Word (6) (26 kB)